PRAGUE CODING

Optimalizace rychlosti

Pokud se vaše webová stránka nenačte do tří sekund, řada uživatelů ji opustí ještě před načtením. Na to byste měli myslet již před zahájením vývoje webové prezentace a dbát na co možná nejnižší datovou náročnost.

Rádi bychom z českého internetu udělali rychlejší a pro uživatele příjemnější prostředí, nicméně stránek je zde mnoho. Proto s vámi níže sdílíme pár tipů, díky kterým bude vaše prezentace načítáná rychleji a oblíbí si ji uživatelé i roboti vyhledávačů.

K testování datové náročnosti můžete použít jeden z těchto nástrojů:
PageSpeed Insights, Web Page Test nebo Pingdom.

Zrychlujte s námi český internet.

Minifikace kódů

Minifikovat můžete veškéré zdrojové kódy (HTML, CSS i JavaScript). Po odebrání všech nepotřebných znaků a komentářů můžete snížit datovou náročnost těchto zdrojů až na polovinu.

Komprese obrázků

Dobře zkomprimujte všechny JPG a PNG obrázky. Nepoužívejte datově náročnější PNG formát, pokud nepotřebujete průhledné pozadí. Pro vektorové obrázky využívejte výhradně formát SVG.

Rychlejší renderování

Datově náročný JavaScript umístěte na konec stránky před zakončovácí </body> tag. Připravte critical.css a ostatní styly načítejte asynchronně po načtení stránky. Minimalizujete počet načítaných JavaScript a CSS souborů.

Kvalitní hosting

Provozujte webovou prezentaci na kvalitním hostingu s dobrou odezvou a dostupností. Aktivujte cachování a kompresi na serveru. Provozujte web s bezpečnostním certifikátem ideálně rovnou na HTTP/2 protokolu.

Tešíme se na nové spolupráce, kontaktujte nás.